10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Jak správně ukotvit a zabezpečit trampolínu?

Poskakování dětí a dospělých na trampolíně je skvělou zábavou a také náročnou fitness aktivitou. Abyste si na zahradě užili trampolínu naplno, je třeba věnovat pozornost jejímu zabezpečení. Trampolínu je třeba náležitě ukotvit a vybavit dalšími bezpečnostními prvky pro trampolíny.

Jak správně ukotvit a zabezpečit trampolínu?
Jak správně ukotvit a zabezpečit trampolínu

Kam umístit trampolínu

Jakmile se rozhodnete proměnit zahradu v centrum smíchu a veselí pořízením trampolíny, je třeba vybrat místo, které je rovinaté a nachází se několik metrů od plotů, stromů i větví. Pozor dejte také na přesahy střech, pergoly apod.

Trampolínu umísťujte na hlínu nebo na trávník, aby ji bylo možné správně a pevně ukotvit. Vybírejte takové místo, které se po dešti nerozmáčí (aby kotvení vždy pevně drželo v zemi). Vyhněte se betonu, asfaltu či dlažbě a povrchům, které jsou nestabilní (kamínky apod.).

Nehledejte zkratky, zakupte kotvení

Ačkoliv by vás jako první mohlo napadnou poskládat na nohy trampolíny cihlovou zídku nebo položit staré trámy, nebylo by to šťastným řešením. Takový postup by přinesl více rizik než užitku. Rozhodně zakupte kotvící sadu na trampolíny v příslušenství, stojí jen pár stokorun.

Kovové vruty se zavrtají do země a trampolína se k vrutům uchytí popruhy. Bezpečně pak drží na místě. Trampolína je stabilní, zůstává na místě i při silném větru. Kotvení provádějte do zpevněného podkladu.

  1. Ujistěte se, že v místě kotvení není rozvodná síť (elektřina, internet, zavlažování).
  2. Kotvící hák zašroubujte nebo opatrně zatlučte do země tak, abyste nepoškodili oko.
  3. Pásky jdou přes vrchní rám a spodem nohy, dotahují se ke kotvícímu kroužku.
  4. Pevnost se utahuje přezkami.

Kotvení pravidelně kontrolujte, podmáčený terén a neustálá námaha na trampolíně vykonají své.

Jak správně ukotvit a zabezpečit trampolínu

Ochranná síť je nutností

Skoky na trampolíně jsou zábavou, dokud nedojde k úrazu. Nejčastější příčinou je pád z trampolíny. Tomu lze snadno zabránit natažením ochranné sítě okolo trampolíny nebo zakoupením trampolíny s ochrannou sítí. Důležité je, aby byla ochranná síť stále napnutá. Ačkoliv je na trampolíně trvalý provoz, dbejte na to, aby děti skákaly pouze v případě, že je zapnutý zip na trampolíně.

→ Síť se napíná na ocelové tyče, ty je možné koupit již se zabezpečením nebo je důkladně obalte molitanem.

Důkladně poučte děti o bezpečnosti skákání

Děti dokážou být někdy pořádnými rebely a často vymýšlí všemožné nápady, které ne vždy dopadají dle představ. Proto byste při jejich řádění na trampolíně měli být vždy na blízku a dohlížet na ně.

Pokud by se děti rozhodly přivést na trampolínu i kamarády, vždy dohlédněte na to, aby nebyla překročená maximální nosnost a nedošlo k přetížení. Je nutné pochopitelně vlastnit trampolínu, která umožnuje skákání ve více lidech.

Pamatujte, že je nebezpečné skákat na trampolíně po dešti. Plocha je vlhká a velmi snadno na ní mohou vaši špunti uklouznout. Počkejte raději, až povrch trampolíny kompletně uschne.

Jak správně ukotvit a zabezpečit trampolínu


Další zajímavé články:

Jak pečovat o trávník

Péče o trávník rozhodně nezačíná hnojením a nekončí sekáním. Hustý zelený koberec na zahradě... celý článek

Zbavte se plevele a vypěstujte si dokonalý trávník!

Rádi byste měli na zahradě hustý a sytě zelený trávník, ale na řadách míst jsou vydusané nebo žluté fleky, trávník... celý článek

Jak vybrat trampolínu

Pořízením trampolíny uděláte radost nejen dětem, ale i svému tělu. Skákání na trampolíně uvolňuje stres a posiluje... celý článek